Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Licznik

Odsłon : 662842
EHEA
pasek Bolonia
Witamy na stronie Procesu Bolońskiego UW
KRK od teorii do praktyki PDF Drukuj Email

 

Z uwagi na fakt, że w ostatnim czasie nabrały tempa prace związane z wprowadzeniem w życie Krajowych Ram Kwalifikacji zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z wybranymi materiałami stanowiącymi zarówno odpowiedź na pytanie, co kryje się pod pojęciem KRK, ale też stanowiące zbiór wskazówek i porad z zakresu projektowania programów studiów w oparciu o efekty kształcenia.


Jako materiał poglądowy przedstawiamy prezentacje:

 

ekspertki bolońskiej prof. dr hab. Ewy Chmieleckiej dotyczące projektowania programów studiów w oparciu o efekty kształcenia zdefiniowane dla obszarów kształcenia (plik PDF) oraz samego pojęcia Krajowych Ram Kwalifikacji (plik PDF)


eksperta bolońskiego prof. dr hab. inż. Andrzeja Kraśniewskiego ilustrujące na przykładzie obszaru nauk technicznych budowanie programów studiów w oparciu o efekty kształcenia (budowa programów studiów, budowa programów - efekty kształcenia, oraz przykładowe opisy przedmiotów z uwzględnieniem efektów kształcenia: plik 1, plik 2

 

Wyżej wymienione i wiele innych materiałów znajdą Państwo na stronie → www.ekspercibolonscy.pl/prezentacje. Strona jest systematycznie uzupełniana o nowe prezentacje, zachęcamy więc do jej regularnego monitowania.


Poza tym polecamy Państwa uwadze:


! najnowszą publikację prof. Andrzeja Kraśniewskiego "Jak przygotowywać programy kształcenia zgodnie z wymaganiami wynikającymi z Krajowych Ram Kwalifikacji dla Szkolnictwa Wyższego?"

 

publikację, która w czytelny sposób prowadzi przez proces formułowania efektów kształcenia; "Writing and Using Learning Outcomes: a Practical Guide", Declan Kennedy, Áine Hyland, Norma Ryan [plik PDF]


materiały umieszczane na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego → www.nauka.gov.pl/.../krajowe-ramy-kwalifikacji/


Informacje o dotychczasowym projekcie dotyczącym opracowania Krajowych Ram Kwalifikacji dla Polski znajdujące się na stronie → www.krk.org.pl

 


 
Efekty kształcenia i uczenie zorientowane na studenta PDF Drukuj Email


Zapraszamy do zapoznania się z materiałami dostępnymi pod poniższym adresem internetowymhttp://oslo2011.bolognaexperts.net/page/background-documents-website-links.


Wśród publikacji znajdą Państwo materiały dotyczące budowy programów studiów na bazie efektów kształcenia , pakiet narzędziowy dotyczący zagadnień uczenia zorientowanego na studenta (Student-Centred Learning), czy przewodnik dotyczący formułowania efektów kształcenia (opracowany w wyniku projektu "Competences in Recognition and Education 2" – CoRe 2).

 


 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 2 z 2